• Vyšetrenie štítnej žľazy

Ste chronicky unavení, nepochopiteľne priberáte alebo naopak napriek dvojnásobným porciám na tanieri chudnete…? Vašou diagnózou môže byť problém so štítnou žľazou.

Štítna žľaza vylučuje do organizmu dva hormóny (tyroxin a trijodtyronin). Tie sa podieľajú na viacerých procesoch v tele – na metabolizme bielkovín, tukov a cukrov, na raste kostnej i svalovej hmoty, látkovej výmene v tkanivách či tvorbe tepla. Nerovnováha v množstve týchto dvoch produkovaných hormónov môže viesť k výrazným zmenám organizmu, rovnako aj psychiky človeka. Funkcia štítnej žľazy môže byť ovplyvnená v zmysle zníženej alebo zvýšenej činnosti.

Pri zníženej funkcii štítnej žľazy je človek apatický, spomalený, unavený, neraz depresívny, priberá na hmotnosti, trpí aj zápchou, svalovými problémami, sexuálnymi poruchami či vysokým krvným tlakom. Na druhej strane v určitej podobe sa spomínané príznaky môžu prejavovať aj z iných príčin (dlhodobo nesprávna životospráva s nedostatkom spánku a fyzickej aktivity, chronický deficit dôležitých vitamínov, antioxidantov a vlákniny, príznaky potravinovej neznášanlivosti), preto k zodpovednému presnému riešeniu je vhodné vykonať vyšetrenie činnosti štítnej žľazy. Prvé skríningové zhodnotenie zabezpečíme analýzou hormonálneho profilu z krvi. Ďalší postup pri liečbe vašich problémov s chudnutím bude závisieť od výsledkov. Riešenie zameriame na skutočné príčiny, ktoré sa nám postupnými vyšetreniami odhalia.

 

Súčasťou vyšetrenia je aj ultrazvukové vyšetrenie štítnej žľazy.

Máte záujem o Vyšetrenie štítnej žľazy?
Napíšte nám!

Záujem o výkon - vital

  • Osobné údaje z tohto formulára bude spracúvať prevádzkovateľ: INTERKLINIK VITAL s.r.o., so sídlom Einsteinova 7, 851 01 Bratislava, Slovenská republika, IČO: 45 477 302, a to na účel poskytnutia informácií o službách a produktoch kliník v sieti InterKlinik. Predmetné osobné údaje bude prevádzkovateľ spracúvať na základe oprávneného záujmu a na predmetný účel môžu byť podľa potreby poskytnuté aj niektorým klinikám v sieti InterKlinik. Viac informácií k spracúvaniu a k ochrane osobných údajov, ako aj informácie ohľadom Vašich práv, nájdete na tomto linku.

CHCEM SA SPÝTAŤ

AK MÁTE OTÁZKU, NA KTORÚ STE NENAŠLI ODPOVEĎ, NAPÍŠTE NÁM:

Nastala chyba pri odosielaní

Prosím skontrolujte vaše údaje a skúste znova.