• Špeciálne stravovanie pri plánovaní tehotenstva

Špeciálne stravovanie pri plánovaní tehotenstva, zdravé tehotenstvo a kojace mamičky

Prirodzenou túžbou dospelého človeka je mať svoju rodinu, dať život svojim potomkom. Otehotnenie ženy, bezproblémová gravidita a zdravý pôrod sú snom všetkých rodičov, žiaľ čoraz častejšie sa v niektorom z pomenovaných období objavujú rozličné druhy ťažkostí.

Dnes už hádam nikto nepochybuje o dôraze stravy na vplyv zdravia mamičky a zdravotný stav novorodenca. Zameranie sa na výživu sa dnes dostáva do popredia záujmu nielen nastávajúcich mamičiek, ale aj širokej verejnosti. Správna a vhodná výživa je totiž jeden z faktorov, ktoré môžu zásadným spôsobom ovplyvniť vznik a priebeh tehotenstva. Negatívne účinky na plod spôsobené nesprávnou výživou v tehotenstve sa môžu prejaviť ešte pred pôrodom či počas neho, niekedy sa však dôsledky týchto nežiaducich vplyvov môžu prejaviť až v dospelosti. Predstavte si, že môžete už vopred zasiahnuť do prognózy vývoja takých ochorení svojho dieťaťa, ako sú alergie, cukrovka, vznik častých infekčných ochorení atď. …

Ak chcete, aby ste počas tohto úžasného obdobia, po pôrode a v čase kojenia zostali zdravá spolu s Vašim dieťatkom, je potrebné, aby ste konzumovali zdravú, vyváženú stravu. Nie je vždy úplne jednoduché rozpoznať, ktoré potraviny jesť a ktorým sa vyhýbať, rovnako ako vedieť, na ktoré živiny sa v tomto období najmä zamerať.

Preto sme pre Vás pripravili špecializovanú konzultáciu, ako sa zdravo stravovať. Odporúčame absolvovať s odborným poradenstvom spoločne aj vyšetrenie krvných testov pre ženu (budúcu mamičku, tehotnú, kojacu…). Pri vylúčení imunologicky netolerovaných potravín z jedálnička sa výrazne zvyšuje pravdepodobnosť otehotnenia, nekomplikovaného tehotenstva a pôrod zdravého dieťatka. Takisto je kľúčovým preventívnym momentom doplnenie deficitných vitamínov a stopových prvkov, ktoré sa zistia priamo z krvi mamičky.

Máte záujem o Špeciálne stravovanie pri plánovaní tehotenstva?
Napíšte nám!

Záujem o výkon - vital

  • Osobné údaje z tohto formulára bude spracúvať prevádzkovateľ: INTERKLINIK VITAL s.r.o., so sídlom Einsteinova 7, 851 01 Bratislava, Slovenská republika, IČO: 45 477 302, a to na účel poskytnutia informácií o službách a produktoch kliník v sieti InterKlinik. Predmetné osobné údaje bude prevádzkovateľ spracúvať na základe oprávneného záujmu a na predmetný účel môžu byť podľa potreby poskytnuté aj niektorým klinikám v sieti InterKlinik. Viac informácií k spracúvaniu a k ochrane osobných údajov, ako aj informácie ohľadom Vašich práv, nájdete na tomto linku.

CHCEM SA SPÝTAŤ

AK MÁTE OTÁZKU, NA KTORÚ STE NENAŠLI ODPOVEĎ, NAPÍŠTE NÁM:

Nastala chyba pri odosielaní

Prosím skontrolujte vaše údaje a skúste znova.