Zákroky vykonávajú

Interklinik
Bratislava
  • MUDr. Silvia Brockman stomatológ

  • MDDr. Michal Sabadoš stomatológ

  • MUDr. Michaela Romaníková stomatológ

V prípade chýbajúcich – vytrhnutých zubov je potrebné ich proteticky nahradiť. Náhrada je často nevyhnutná nielen z estetických dôvodov, ale existuje aj funkčná potreba.

Pokiaľ pacient má na to vhodné zadné zuby, snažíme sa vyhotoviť fixnú protetiku, ktorá je vždy estetickejšia ako snímateľná, nehovoriac o pocitoch pacienta v ústach. Pevne nacementovaný keramický mostík v ústach človek vníma ako vlastné zuby.

Po obrúsení zuba sa vymodeluje kovová čiapočka, na ktorú sa nanáša keramická hmota. Táto fáza zákroku potrebuje svoj čas. Zatiaľ sú obrúsené zuby chránené funkčným a estetickým provizóriom (často krajším ako pôvodné zuby), ktoré je vyhotovené a nasadené ihneď po odobraní odtlačkov a chráni pred bolestivými impulzmi z okolia.

Pokiaľ to situácia v ústach dovolí, nie je potrebné pri nahrádzaní jedného chýbajúceho zuba v bočnom úseku chrupu obrúsiť dva vedľa stojace zuby, ale dá sa použiť revolučná metóda sklenených vlákien, na ktorých visí chýbajúci zub – tzv. inlayový mostík. Vo vedľa stojacich zuboch sa odstránia staré výplne a na ich mieste sa vyhotovia v laboratóriu inlaye, ktoré sú spojené práve týmito sklenenými vláknami.

Snímateľná protetika -Aj keď sme nútený využiť túto metódu snažíme sa o maximálny komfort pacienta. Nie každá protéza musí padať, zavadzať a tlačiť. Pokiaľ existujú v ústach ešte nejaké využiteľné pevné zuby, dokážeme vyhotoviť snímateľnú náhradu s použitím zásuvných spojov, ktoré dokážu dokonale stabilizovať protézu.

CEREC ® je unikátny technologický systém, ktorý umožňuje počas jedinej návštevy zubnej ambulancie vytvorenie nových keramických koruniek, výplní, onlay a inlay na počkanie.

To znamená, že už nemusíte chodiť kvôli danému ošetreniu k stomatológovi na viackrát, najskôr si dávať robiť odtlačky, potom nosiť provizórne korunky a na nové zuby čakať minimálne týždeň, ale vďaka tejto unikátnej technológii môžete mať nový zub hneď v ten istý deň a na počkanie.

Výhodou je teda:

  • menej injekcií
  • menej vŕtania
  • menej času stráveného u zubára
  • ale aj najvyššia kvalita materiálu.

Používa sa veľmi kvalitný, silný, pevný a estetický keramický materiál s rovnakým odtieňom ako sú vlastné zuby, ktorý je aj veľmi príbuzný zloženiu štruktúry vlastného zubu.

OMNICAM – počítačom riadená 3D technológia zaručuje perfektný a prirodzený vzhľad v spojení s veľmi dlhou životnosťou nových zubných náhrad

Máte záujem o ?
Napíšte nám!

Záujem o výkon - dental

  • Osobné údaje z tohto formulára bude spracúvať prevádzkovateľ: INTERKLINIK DENTAL s.r.o., so sídlom Einsteinova 7, 851 01 Bratislava, Slovenská republika, IČO: 43 829 082, a to na účel poskytnutia informácií o službách a produktoch kliník v sieti InterKlinik. Predmetné osobné údaje bude prevádzkovateľ spracúvať na základe oprávneného záujmu a na predmetný účel môžu byť podľa potreby poskytnuté aj niektorým klinikám v sieti InterKlinik. Viac informácií k spracúvaniu a k ochrane osobných údajov, ako aj informácie ohľadom Vašich práv, nájdete na tomto linku.

CHCEM SA SPÝTAŤ

AK MÁTE OTÁZKU, NA KTORÚ STE NENAŠLI ODPOVEĎ, NAPÍŠTE NÁM:

Nastala chyba pri odosielaní

Prosím skontrolujte vaše údaje a skúste znova.