• Ortodoncia

Ortodoncia je veda o postavení a funkcii zubov a čeľustí. Problém „krivých zubov“ môže vzniknúť z rôznych príčin. Môže mať svoju príčinu v zuboch samotných, veľkosti a postavení čeľustí, ale aj tkanivách okolo zubov, ako sú pery a jazyk. Krivé zuby si môže človek aj „vyrobiť“, napríklad zlozvykmi, kde si vkladá rôzne predmety medzi zuby.

Usporiadaný chrup nie je len estetickou záležitosťou, správne usporiadaný chrup predchádza aj opotrebovaniu zubov a ochoreniam čeľustného kĺbu. Výhodou ortodontickej liečby je aj návyk pravidelného čistenia zubov.

LIEČBA DOSPELÝCH

Ortodontická liečba už dávno nie je záležitosťou dospievajúcich detí. Čoraz viac dospelých využíva čelustnú ortopédiu. Je niekoľko spôsobov, ktorými sa dá problém „krivých zubov“ riešiť.

 

KLASICKÝ FIXNÝ STROJČEK

Sú zložené zo zámkov alebo tzv. brekiet, ktoré sú na zuboch pevne prilepené špeciálnym lepidlom a tieto zámky sú navzájom spojené drôtom, ktorý umožňuje aktívny pohyb zuba alebo celých skupín zubov. Výhodou je permanentný účinok na zuby a tým aktívnejšia a účinnejšia liečba. Po odstránení fixného aparátu liečba pokračuje, pacient dostane takzvaný retenčný aparát, ktorý nosí v noci a predný úsek zubov sa podlepí tenkým drôtikom.

Liečba trvá približne 18 až 30 mesiacov (každý prípad je individuálny).

 

NEVIDITEĽNÝ FIXNÝ STROJČEK

Pracuje rovnako ako „klasický fixný strojček“ avšak je zapletený z vnútornej strany zubov. Pri určitých čeľustnoortopedických vadách je dokonca efektívnejší. Komponenty lingválneho aparátu sú navrhnuté s cieľom čo najmenej prekážať pri jedení a rozprávaní.

 

NEVIDITEĽNÉ DLAHY  INVISALIGN

Invisalign vyrovnáva zuby pomocou radu takmer neviditeľných, snímateľných vyrovnávačov, ktoré sú vyrobené na mieru špeciálne pre vaše zuby. Vyrovnávač si vymieňa každé dva týždne a  zuby sa pomaly, týždeň za týždňom, postupne posúvajú smerom do určenej konečnej pozície. Ide o veľmi obľúbenú a modernú metódu.

Máte záujem o Ortodoncia?
Napíšte nám!

Záujem o výkon - dental

  • Osobné údaje z tohto formulára bude spracúvať prevádzkovateľ: INTERKLINIK DENTAL s.r.o., so sídlom Einsteinova 7, 851 01 Bratislava, Slovenská republika, IČO: 43 829 082, a to na účel poskytnutia informácií o službách a produktoch kliník v sieti InterKlinik. Predmetné osobné údaje bude prevádzkovateľ spracúvať na základe oprávneného záujmu a na predmetný účel môžu byť podľa potreby poskytnuté aj niektorým klinikám v sieti InterKlinik. Viac informácií k spracúvaniu a k ochrane osobných údajov, ako aj informácie ohľadom Vašich práv, nájdete na tomto linku.

CHCEM SA SPÝTAŤ

AK MÁTE OTÁZKU, NA KTORÚ STE NENAŠLI ODPOVEĎ, NAPÍŠTE NÁM:

Nastala chyba pri odosielaní

Prosím skontrolujte vaše údaje a skúste znova.