• Odstránenie znamienok

  • HOSPITALIZÁCIAnie

  • ANESTÉZAlokálna

  • ZOTAVENIEindividuálne

Zákroky vykonávajú

Interklinik
Bratislava
  • MUDr. Jozef Hedera

    MUDr. Jozef Hedera Plastický chirurg

  • MUdr. Norbert Rácz

    MUDr. Norbert Rácz Plastický chirurg

Znamienko sa odstráni za 10 minút

Znamienka sú často považované za symbol krásy, ale pri nevhodnom umiestnení môžu spôsobovať nemalé problémy. Ide o znamienka umiestnené v oblasti holenia, okuliarov, goliera, koša podprsenky, oblasti pásu, plôšky ruky a nohy. Vo vyššie uvedených prípadoch odporúčame preventívne odstránenie znamienok. Platí zásada, že aktívne znamienka a neestetické znamienka treba odstrániť úplne a nie je vhodné dráždenie nedostatočnými zákrokmi ako leptanie, neúplné vypaľovanie, koagulácia či zoškrabovanie a podobne. Znamienko sa po odstránení posiela na histologické vyšetrenie.

Charakteristika

V bežnej praxi rozlišujeme 15 až 30 diagnóz kožných útvarov (materské znamienka, bradavice, ostatné kožné útvary). Niektorí pacienti odkladajú zákrok zo strachu pred možnou rakovinou, pooperačnými jazvami, prípadne bolesťou. v 98% ide o úplne bežný neškodný nález, len v zlomku 1% ide o prekancerózu – predstupeň zhubného kožného nádoru, a v zaostávajúcom 1% ide o vytvorený kožný nádor. Medzi nádormi sú kožné na konci rebríčka zhubnosti. Výnimkou je malígny melanóm ,ktorý naopak patrí medzi najzákernejšie a výhodou je že sú zraku dostupné. Pri zachytení v prvopočiatkoch je úspešnosť liečby na viac ako 95%.

Ako to prebieha:

Na tvári operujeme superjemným šicím materiálom a s jemnými zahraničnými inštrumentmi. Používame celú paletu jemných stehov, vrátane lepenia alebo uzavretia rany bez šitia. Na tvári výhodne kombinujeme vnútrokožný steh s veľmi jemným povrchovým alebo vnútrokožný s povrchovou páskou. Všetky uvedené spôsoby zaručujú, že po operácii pacientovi ostanú minimálne stopy.

Dĺžka výkonu:

Záleží od veľkosti a počtu znamienok, odstránenie jednoho znamienka trvá približne 10 minút.

Možné vedľajšie účinky:

ľahký ťah v mieste sutury

Možné komplikácie:

infekcia, krvácanie, hematóm, nekompletná excízia

Rekonvalescencia:

Pacient môže nastúpiť do práce ihneď, približne týždeň je vhodné, aby rana neprišla do kontaktu s vodou. Stehy sa vyberajú po 7-14 dňoch v závislosti od lokality. Počas tohto obdobia je vhodné obmedziť nadmernú fyzickú aktivitu.

Máte záujem o Odstránenie znamienok?
Napíšte nám!

Záujem o výkon - interklinik

  • Osobné údaje z tohto formulára bude spracúvať prevádzkovateľ: INTERKLINIK CHIR s. r. o., so sídlom Einsteinova 7, 851 01 Bratislava, Slovenská republika, IČO: 44 551 002, a to na účel poskytnutia informácií o službách a produktoch kliník v sieti InterKlinik. Predmetné osobné údaje bude prevádzkovateľ spracúvať na základe oprávneného záujmu a na predmetný účel môžu byť podľa potreby poskytnuté aj niektorým klinikám v sieti InterKlinik. Viac informácií k spracúvaniu a k ochrane osobných údajov, ako aj informácie ohľadom Vašich práv, nájdete na tomto linku.

CHCEM SA SPÝTAŤ

AK MÁTE OTÁZKU, NA KTORÚ STE NENAŠLI ODPOVEĎ, NAPÍŠTE NÁM:

Nastala chyba pri odosielaní

Prosím skontrolujte vaše údaje a skúste znova.