Počas tehotenstva môžete absolvovať až tri vyšetrenia ultrazvukom. Prvé okolo desiateho týždňa, potom v dvadsiatom a do tretice po tridsiatom. V prípade potreby sa môže robiť ultrazvukové vyšetrenie i častejšie. Na morfologický ultrazvuk sa odporúča zájsť práve v dvadsiatom až dvadsiatom druhom týždni. Vtedy je už dieťatko dostatočne veľké na to, aby ste sa ním mohli poriadne pokochať, či zistiť, po akej farbe výbavičky siahnuť v obchodoch. Vďaka morfologickému ultrazvuku sa tiež dajú odhaliť anatomické anomálie plodu alebo závažné vývojové chyby.

 

V rámci rozšíreného morfologického ultrazvuku sa dozviete:

Stanovenia hmotnostného odhadu plodu na základe získaných meraní ako sú biparietálny rozmer (BPD), obvod hlavičky (HC), obvod bruška (AC) a dĺžky stehnovej kosti (FL).

 

Dozviete sa ako vyzerá:

Hlava a krk:

Mozoček

Plexus choroideus

Cisterna magna

Postranné komory

Stredový falx

Cavum septi pellucidi

Hrudník so základným 4-dutinovým zobrazením srdca.

Brucho s popisom žalúdka, obličiek, močového mechúra a inzercie pupočníka.

Vyšetrenie chrbtice a popis prítomnosti končatín.

Hodnotenia úst, pier a nosa, ktoré sa používa na diagnostiku rázštepov pery.

Hodnotenia profilu tváre vrátane nosnej kostičky, abnormality tohto hodnotenia môžu byť asociované s genetickými syndrómami. Hodnotením sagitálnej a koronálnej roviny hlavičky plodu doplňujeme aj kompletný neurosken t.j. najmä štruktúry ako sú mozoček a corpus callosum.

Hodnotenia intaktnosti diafragmy, táto blana oddeľuje srdce a pľúca od dutiny brušnej. Jej prerušenie je najčastejšie spojené s diafragmatickou herniou.

Hodnotenia jednotlivých srdcových oddielov a priľahlých cievnych odstupov.

Dozviete sa aj pohlavie plodu.

Máte záujem o Morfologický ultrazvuk?
Napíšte nám!

Záujem o výkon - gynekologia

  • Osobné údaje z tohto formulára bude spracúvať prevádzkovateľ: INTERKLINIK GYN s.r.o., so sídlom Einsteinova 7, 851 01 Bratislava, Slovenská republika, IČO: 47 777 125, a to na účel poskytnutia informácií o službách a produktoch kliník v sieti InterKlinik. Predmetné osobné údaje bude prevádzkovateľ spracúvať na základe oprávneného záujmu a na predmetný účel môžu byť podľa potreby poskytnuté aj niektorým klinikám v sieti InterKlinik. Viac informácií k spracúvaniu a k ochrane osobných údajov, ako aj informácie ohľadom Vašich práv, nájdete na tomto linku.

CHCEM SA SPÝTAŤ

AK MÁTE OTÁZKU, NA KTORÚ STE NENAŠLI ODPOVEĎ, NAPÍŠTE NÁM:

Nastala chyba pri odosielaní

Prosím skontrolujte vaše údaje a skúste znova.