• Liposukcia - Odsávanie tuku

 • HOSPITALIZÁCIAnie

 • ANESTÉZAcelková

 • ZOTAVENIE5 - 14 dní

Zákroky vykonávajú

Interklinik
Bratislava
 • MUdr. Norbert Rácz

  MUDr. Norbert Rácz Plastický chirurg

 • MUDr. Juraj Payer, FEBOPRAS Plastický chirurg

Výrazne zníži riziko vzniku nádorových ochorení

Každý úbytok kilogramu, ktorý je navyše, znamená pre telo zdravú zmenu. Potvrdzujú to aj nedávno zverejnené výsledky desať rokov trvajúcej štúdie švédskych vedcov. Pri výskume sa zamerali na súvis medzi znížením tuku v tele, aj vďaka liposukčnej metóde a vznikom nádorového ochorenia.

Švédski vedci z Univerzity Hospital v Gothenburgu uvádzajú, že u ľudí, ktorí podstúpili liposukciu sa riziko rakovinového ochorenia znížilo až o takmer 50% v porovnaní s ľuďmi, ktorí skúšali iné spôsoby chudnutia alebo nechudli vôbec.

Tieto výsledky sa potvrdili najmä u žien, u mužov až takéto rozdiely nezaznamenali. Liposukcia sa ukázala aj ako efektívny nástroj chudnutia. Pacienti po operácii zhodili v priemere 20 kg, kým druhá skupina schudla v priemere len niečo okolo jedného kilogramu. Klasická tumescentná a WAL (vodnou tryskou) liposukcia, ktoré ponúka naše centrum zdravia a krásy v Bratislave, tak výrazne prispejú nie len k Vášmu lepšiemu životnému pocitu, ale aj výrazne znížia riziko vážnych zdravotných komplikácií.

Pre koho je tento zákrok určený?

Liposukciou môžeme dosiahnuť veľmi dobré výsledky, a to najmä pri odsávaní tuku z oblastí,kde tukové tkanivo ostáva odolné voči dietam a intenzívnemu cvičeniu,ako je oblasť vonkajších a vnútorných stehien, vnútorných kolien, podbruška, paží, podbradku a iných lokalít. Liposukcia nie je metóda na schudnutie. Je to metóda bodycontouringu – tvarovania postavy.

Ako bude prebiehať zákrok?

Menšie oblasti sa môžu operovať pri lokálnom znecitlivení, väčšie pri celkovej anestéze.

Aká bude rekonvalescencia?

Po zákroku sa na operované lokality navlieka špeciálne liposukčné elastické prádlo, ktoré je potrebné ponechať 5 – 7 dní a potom je možné ho vyzliecť za účelom umytia sa. Následne treba prádlo opäť natiahnuť. Týmto spôsobom je nutné ho nosiť aspoň mesiac a podľa operovaých častí tela a rozsahu výkonu aj dlhšiu dobu. Elastické návleky je potrebné nosiť počas 6 – 8 týždňov. Výsledný efekt operácie sa môže prejaviť až za niekoľko mesiacov,po odoznení vnútorných opuchov.Stehy je možné odstrániť o 7-14 dní.

O výkone:

Zlepšuje tvar tela odstránením na cvičenie-rezistentných tukových depozít za použitia kanyly a podtlakového zariadenia. Tento výkon môže byť vykonaný za použitia tumescentnej alebo super-wet techniky. Liposukcia je obyčajne vykonaná potom, čo sú cieľové tukové bunky naplnené soľným roztokom obsahujúcim lokálne anestetikum a adrenalin na zníženie strát krvi. Roztok umožňuje jednoduhšie odstránenie tuku, ako aj zmenšenie pooperačného diskomfortu, redukuje pooperačné hematómy a opuch. Najčastejšou oblasťou pre liposukciu sú: brada, tvár, krk a horné ramená, brucho, podbruško, zadok, boky, stehná, kolená, lýtka a členky.

Dĺžka:

1-2 hodiny alebo viac.

Anestéza:

Zákrok je možné vykonať v celkovej anestézii alebo v intravenóznej sedácii a lokálnej anestéze.

Možné vedľajšie účinky:

Dočasné hematómy, opuch, necitlivosť, bolestivosť alebo pocity pálenia.

Komplikácie:

Infekcia, asymetria, kožné nerovnosti, hypo alebo hyperpigmentácie, poranenie kože, serómy,nadmerná záťaž obehového systému alebo nadmerná strata tekutín a krvi.

Rekonvalescencia:

Pacient sa obyčajne vracia do práce po 5-14 dňoch.Namáhavejšie aktivity možno vykonávať po 4-6 týždňoch.Plné odoznenie opuchu a hematómov môže trvať od jedného do 6 mesiacov v závislosti od množstva odstráneného tuku a operovanej oblasti.

Pred a po

 • PRED

 • PO ZÁKROKU

 • PRED

 • PO ZÁKROKU

 • PRED

 • PO ZÁKROKU

Máte záujem o Liposukcia?
Napíšte nám!

Záujem o výkon - plastická chirurgia

 • Osobné údaje z tohto formulára bude spracúvať prevádzkovateľ: INTERKLINIK CHIR s. r. o., so sídlom Einsteinova 7, 851 01 Bratislava, Slovenská republika, IČO: 44 551 002, a to na účel poskytnutia informácií o službách a produktoch kliník v sieti InterKlinik. Predmetné osobné údaje bude prevádzkovateľ spracúvať na základe oprávneného záujmu a na predmetný účel môžu byť podľa potreby poskytnuté aj niektorým klinikám v sieti InterKlinik. Viac informácií k spracúvaniu a k ochrane osobných údajov, ako aj informácie ohľadom Vašich práv, nájdete na tomto linku.

CHCEM SA SPÝTAŤ

AK MÁTE OTÁZKU, NA KTORÚ STE NENAŠLI ODPOVEĎ, NAPÍŠTE NÁM:

Nastala chyba pri odosielaní

Prosím skontrolujte vaše údaje a skúste znova.