• Lipofilling

 • HOSPITALIZÁCIAnie

 • ANESTÉZAindividuálne

 • ZOTAVENIEindividuálne

Zákroky vykonávajú

Interklinik
Bratislava
 • MUdr. Norbert Rácz

  MUDr. Norbert Rácz Plastický chirurg

 • MUDr. Juraj Payer, FEBOPRAS Plastický chirurg

Jednoduchý spôsob ako omladnúť

Jedinečná aparatúra Body jet, má výhodu v tom, že dokáže odsať tuk tak, aby sa dal následne po odstránení balastných látok použiť na vyplnenie iného miesta. Vlastný tuk je dnes často používaným výplňovým materiálom v oblasti bodycontouringu. Z partií, ktoré sú pre nás problémové – boky, brucho, stehná, je možné odobrať nadbytočné tukové tkanivo, zbaviť ho balastných prímesí a následne získať výplňový materiál, ktorý sa vpichuje do partií, kde nám tuk chýba. Z ľubovoľnej problémovej partie sa odsaje tuk, čiže urobíme malú liposukciu a následne vyčistené tukové bunky môžeme použiť na vyplnenie rôznych tvárových asymetrií, vpadnutých líc, viečok, úzkych pier ale aj kdekoľvek inde na tele. Veľkou výhodou tejto metódy je skutočnosť, že náš vlastný tuk, neobsahuje telu cudzie látky a nežiaduca reakcia tela voči nemu je minimálna.

Tkanivo na novom mieste prežíva a tým sa jeho efekt stáva dlhodobým a tak prekonáva doteraz používané tzv. dočasné synteticky vyrobené výplňové materiály, ktoré sa vstrebávali po niekoľkých mesiacoch. Čím je efekt týchto prípravkov dlhodobejší, tým viac syntetických prímesí obsahujú a tým je riziko komplikácií väčšie.

 

Aplikácia upraveného telesného tuku prinavráti ochabnutým častiam tváre ich predchádzajúcu plnosť. Zákrok je oveľa jednoduchší ako sa zdá, pokojne sa dá urobiť na pracovisku ambulantne. Konečný výplňový efekt vidno ihneď po odoznení opuchu a nové mladistvé kontúry tváre vám môžu vydržať aj niekoľko rokov. Časť tuku sa môže po prvej aplikácii vstrebať, preto treba zákrok odstupom času zopakovať a úbytok tuku doplniť. Niekedy tiež vystačí pacient s jednou aplikáciou celý život.

 

Vyplňovanie tukom môže byť vynikajúciim doplnkom tiež iného estetického zákroku napr. faceliftu, možno ho tiež kombinovať s inými metódami ošetrenia povrchu kože, ako napr. s chemickým peelingom alebo laserovými zákrokmi.

Vlastný tuk oceníte pri:

 • vypĺňaní vrások na tvári
 • úprave po liftingu tváre či očných viečok
 • zväčšovaní pier
 • potlačení prejavov starnutia na rukách

Lipofiling je nevhodný ak:

 • trpíte na mieste, kam smeruje tuk, aktívnym kožným ochorením alebo zápalom
 • chcete zväčšiť pery a máte akútny herpes
 • zvýšené riziko infekcie a dlhšieho zotavovania je napr. u diabetikov

Ako dlho to trvá?

Odber tuku 15 minút až hodina podľa množstva

Úprava tuku 15 až 30 minút

Zákrok menšieho rozsahu možno realizovať ambulatne pri vedomí a lokálnom znecitlivení

Medzi menšie rozsahy patrí aj zväčšenie pery.

Máte záujem o Lipofilling?
Napíšte nám!

Záujem o výkon - plastická chirurgia

 • Osobné údaje z tohto formulára bude spracúvať prevádzkovateľ: INTERKLINIK CHIR s. r. o., so sídlom Einsteinova 7, 851 01 Bratislava, Slovenská republika, IČO: 44 551 002, a to na účel poskytnutia informácií o službách a produktoch kliník v sieti InterKlinik. Predmetné osobné údaje bude prevádzkovateľ spracúvať na základe oprávneného záujmu a na predmetný účel môžu byť podľa potreby poskytnuté aj niektorým klinikám v sieti InterKlinik. Viac informácií k spracúvaniu a k ochrane osobných údajov, ako aj informácie ohľadom Vašich práv, nájdete na tomto linku.

CHCEM SA SPÝTAŤ

AK MÁTE OTÁZKU, NA KTORÚ STE NENAŠLI ODPOVEĎ, NAPÍŠTE NÁM:

Nastala chyba pri odosielaní

Prosím skontrolujte vaše údaje a skúste znova.