• kyselina hyalurónová

Kyselina hyalurónová je dôležitou a prirodzenou súčasťou väziva. Koža obsahuje asi polovicu celkového množstva kyseliny hyalurónovej v organizme, ale v značnom množstve ho možno nájsť aj vo vnútrokĺbovom priestore, v sklovci oka, či v pupočnej šnúre.

S pribúdajúcim vekom v koži podstatne ubúda koncentrácia kyseliny hyalurónovej, ktorá dokáže viazať množstvo vody. Kožné väzivo teda ukladá menej vody, a tým pôsobí koža neelastickým dojmom a má sklon k tvorbe vrások.  Pri týchto produktoch ide o materiály s obsahom zosieťovanej kyseliny hyalurónovej (napr. Juvederm alebo Belotero).

Okrem iného existujú ešte produkty s obsahom nezosieťovanej kyseliny hyalurónovej. Tieto spôsobujú krátkodobé viazanie vody v tkanive a lepšiu výživu najvrchnejších vrstiev pokožky zo spodných vrstiev pokožky( Rejuvenizačné = restylane vital, Mesolis, Juvederm Hydrate…)

Aplikácia a účinnosť:

Všetky produkty s obsahom kyseliny hyalurónovej sa dodávajú v hotových injekčných striekačkách s tenučkou ihlou. Pri všetkých výplňových materiáloch platí, že je potrebné si zvoliť vhodnú látku a ňou ošetriť náležitú vrstvu kože. Technika aplikácie výplňových materiálov patrí k minimálne invazívnym chirurgickým metódam, pri ktorých sa látka vpichuje do kože jemnou ihlou alebo kanylou. Zákrok prebieha ambulantne. Na zabezpečenie anestézie liečenej oblasti sa aplikuje krém na znecitlivenie. Niektoré látky je potrebné aplikovať veľmi tesne pod pokožku, teda do vrchnej vrstvy kože. Iné sa zasa musia aplikovať do strednej vrstvy kože alebo veľmi hlboko pod kožu. Pri vypĺňaní pier sa sleduje krivka obrysu pier. Pri vypĺňaní kožných defektov na väčších plochách sa väčšinou postupuje vejárovitým alebo mriežkovitým spôsobom.

Krátko po výkone sa môže objaviť mierne začervenanie, opuch, modrina, bolestivosť či svrbenie ošetreného miesta. Tieto príznaky vymiznú zvyčajne do 48 hodín. Výsledný efekt závisí predovšetkým od skúseností ošetrujúceho lekára, od správneho výberu prípravku a jeho presnej aplikácie. Dĺžka výsledného efektu sa pohybuje od 6 do 12 mesiacov, podľa aplikovaného produktu a typu ošetrenej lokality.

Výber materiálu:

O vhodnosti materiálu rozhoduje lekár predovšetkým podľa miesta aplikácie a želaného efektu.

Lokality vhodné na ošetrenie kyselinou hyalurónovou:

V medicíne sa aplikácia výplňových materiálov odborne nazýva augmentácia. Augmentácia slúži na odstránenie defektu. Tým môžu byť:

  • vrásky okolo úst
  • nosovo-ústne vrásky (ide o vrásky nachádzajúce sa medzi nosovými krídlami a kútikmi úst, ktoré sú napr. veľmi hlboké pri určitých základných ochoreniach a dodávajú tvári tvrdý výraz)
  • mimické vrásky, ktoré sa napr. rokmi tak hlboko vryli, že ani prvé ošetrenia botulotoxínom neprinesú ihneď želaný efekt
  • vpadnuté jazvy (napr. jazvičky po akné alebo kiahňach)
  • úzke pery
  • strata podkožného tukového tkaniva (napr.vpadnuté chrbty rúk, vrásky v dekolte – „pokrčený“ dekolt, vpadnuté líca)
  • vrodené alebo získané prehĺbeniny a nerovnosti napr. nosa, brady, ušníc a podobne
Máte záujem o kyselina hyalurónová?
Napíšte nám!

Záujem o výkon - derma

  • Osobné údaje z tohto formulára bude spracúvať prevádzkovateľ: INTERKLINIK DERMA s.r.o., so sídlom Einsteinova 7, 851 01 Bratislava, Slovenská republika, IČO: 44 086 903, a to na účel poskytnutia informácií o službách a produktoch kliník v sieti InterKlinik. Predmetné osobné údaje bude prevádzkovateľ spracúvať na základe oprávneného záujmu a na predmetný účel môžu byť podľa potreby poskytnuté aj niektorým klinikám v sieti InterKlinik. Viac informácií k spracúvaniu a k ochrane osobných údajov, ako aj informácie ohľadom Vašich práv, nájdete na tomto linku.

CHCEM SA SPÝTAŤ

AK MÁTE OTÁZKU, NA KTORÚ STE NENAŠLI ODPOVEĎ, NAPÍŠTE NÁM:

Nastala chyba pri odosielaní

Prosím skontrolujte vaše údaje a skúste znova.