• Korekcia viečok - Blefaroplastika

 • HOSPITALIZÁCIAnie

 • ANESTÉZAindividuálne

 • ZOTAVENIE5 - 10 dní

Zákroky vykonávajú

Interklinik
Bratislava
 • MUdr. Norbert Rácz

  MUDr. Norbert Rácz Plastický chirurg

 • MUDr. Juraj Payer, FEBOPRAS Plastický chirurg

Nevyžaduje hospitalizáciu

Výkon:

Korekcia viečok ovplyvňuje previs tkanív horných viečok a opuchnuté vačky a ochabnuté tkanivá pod očami odstránením nadbytku tuku, kože a svalu. Veľmi často býva padanie viečok u starších pacientov kombinované s poklesom obočia, kde si skorigovanie takéhoto stavu si vyžaduje kombináciu operačných výkonov.

Dĺžka:

Približne 2 hodiny.

Komu je blepharoplastika určená ?

Estetickú operáciu očných viečok podstupujú najčastejšie ženy, ktoré s pribúdajúcim vekom môžu prvé viditeľné prejavy starnutia zbadať na tvári a to konkrétne v najcitlivejšej a esteticky veľmi významnej partii okolo očí. Práve očné viečka sú funkčne aj mimicky počas života veľmi exponované a preto sa korekčné zásahy často týkajú práve ich.

Kedy sa rozhodnúť pre plastickú operáciu viečok ?

Vekový limit je individuálny, ale vzhľadom na elasticitu kože viečok sa táto operácia vykonáva vo veku do 30 rokov veľmi zriedka.

Ako vplýva starnutie na očné viečka ?

Oko je v lebke uložené vo vankúšoch tukových zŕn, ktoré majú jemné púzdra. Tieto púzdra strácajú časom svoju pevnosť a tukové váčky sa začnú pretláčať do podkožia očného viečka. Dôsledkom sú estetické nedostatky – váčky. U horných viečok, kde je rozsah pohybu kože väčší, vznikajú starnutím veľké kožné nadbytky. Tieto zmeny môžu byť samozrejme ovplyvnené aj inými faktormi ako je dedičnosť, typ kože, životospráva, alergie, choroby a podobne. Nejde len o chybu estetického charakteru, ale aj funkčného, ktorý vyvoláva pocit únavy, bolestivosť očí, slzenie, zhoršovanie videnia či bolesť hlavy.

Ako prebieha operácia ?

K samotnému zákroku dochádza po podrobnej konzultácii s lekárom.

Možné zákroky pri blepharoplastike (je možná aj ich kombinácia):

 • korekcia horných viečok
 • korekcia dolných viečok
 • odstránenie tukových váčkov

Vrásky, nadbytok kože či tukové vačky sa operujú v záhybe na horných a tesne pod okrajom dolných viečok. Celý zákrok sa vykonáva v lokálnej anestézii.

Možné vedľajšie účinky:

Dočasný diskomfort, pocit napätia v oblasti viečok, opuch, hematómy. Nadmerné slzenie alebo citlivosť na svetlo možno očakávať v prvých týždňoch po zákroku. Dočasná suchosť, pálenie alebo svrbenie očí sa môže tiež objaviť, ale tieto vedľajšie účinky sú zriedkavé.

Komplikácie:

Dočasne rozmazané alebo dvojité videnie, infekcia, krvácanie, opuch v kútikoch oka, suché oči, formovanie mílií, ľahká asymetria v hojení alebo jazvení, obtiažne kompletné zatváranie očí /ktoré je zriedkavo trvalé/ a znížená pozícia dolného viečka, ktorá si môže vyžadovať ďalší zákrok. Trvalá strata zraku je rizikom, ale je extrémne vzácna.

Rekonvalescencia:

Pacient môže začať čítať po 2-3 dňoch a môže očakávať návrat do práce približne po 5-10 dňoch. Používanie kontaktných šošoviekje možné po 2 týždňoch /po zhodnotení stavu lekárom/. Namáhavé aktivity sú možné po 3 týždňoch. Hematómy a opuch by mal ustúpiť po niekoľkých týždňoch.

Pred a po

 • PRED

 • PO ZÁKROKU

Máte záujem o Korekcia viečok?
Napíšte nám!

Záujem o výkon - plastická chirurgia

 • Osobné údaje z tohto formulára bude spracúvať prevádzkovateľ: INTERKLINIK CHIR s. r. o., so sídlom Einsteinova 7, 851 01 Bratislava, Slovenská republika, IČO: 44 551 002, a to na účel poskytnutia informácií o službách a produktoch kliník v sieti InterKlinik. Predmetné osobné údaje bude prevádzkovateľ spracúvať na základe oprávneného záujmu a na predmetný účel môžu byť podľa potreby poskytnuté aj niektorým klinikám v sieti InterKlinik. Viac informácií k spracúvaniu a k ochrane osobných údajov, ako aj informácie ohľadom Vašich práv, nájdete na tomto linku.

CHCEM SA SPÝTAŤ

AK MÁTE OTÁZKU, NA KTORÚ STE NENAŠLI ODPOVEĎ, NAPÍŠTE NÁM:

Nastala chyba pri odosielaní

Prosím skontrolujte vaše údaje a skúste znova.