• Korekcia ušníc - Otoplastika

  • HOSPITALIZÁCIAnie

  • ANESTÉZAlokálna

  • ZOTAVENIE2 - 3 týždne

Zákroky vykonávajú

Interklinik
Bratislava
  • MUdr. Norbert Rácz

    MUDr. Norbert Rácz Plastický chirurg

  • MUDr. Juraj Payer, FEBOPRAS Plastický chirurg

Prinavráti úsmev od ucha k uchu

O výkone:

Cieľom je priblížiť prominujúce ušnice ku hlave prípadne redukovať veľkosť alebo skorigovať tvar ušníc. Tento výkon sa najčasťjšie vykonáva u detí od 5-14 rokov.

Dĺžka:

Približne 2 hodiny.

Anestéza:

Veľmi malé deti sú obyčajne operované v celkovej anestéze.Inak je to zákrok vykonávaný v lokálnej anestéze.

Hospitalizácia/ambulantne:

Obyčajne je to ambulantný zákrok.

Komu je otoplastika určená ?

Odstávajúce ušnice bývajú odmala častým zdrojom posmechu okolia. Tento problém môže človeka sprevádzať od ranného detstva až po dospievanie. Takto spôsobený stres môže výrazne ovplyvniť psychický vývoj dieťaťa ako i dospievajúceho mladého človeka. Niektoré typy ľudí sa ťažko vedia zmieriť s takýmto handicapom a pristúpia k riešeniu prostredníctvom estetickej operácie.

Kedy je najvhodnejší čas na zákrok ?

Najvhodnejším obdobím pre operáciu je vek od 5-6 roku života.

Ako bude prebiehať príprava a samotná operácia ?

Prvým a zásadným krokom pred rozhodnutím o vykonaní zákroku by mala byť osobná konzultácia pacienta s plastickým chirurgom, počas ktorej lekár zhodnotí súčasný stav ušníc a zároveň sa oboznámi s psychickým rozpoložením pacienta ako aj jeho motiváciou k vykonaniu tohto zákroku.

V prípade, že sa pacient po konzultácii pre zákrok rozhodne, lekár ho bude podrobne informovať o priebehu operácie a oboznámi ho s predoperačnými pokynmi.

 

Pred samotnou operáciou lekár posudzuje stav kože ušnice a jej okolia, stav chrupavky, výšku uhlovej odchýlky a prípadné deformácie ušníc. Samotný zákrok sa prevádza v lokálnej anestézii. Princíp operácie spočíva v uvoľnení zadnej plochy ucha, narušení svalov ušnice, následnom zoštíhlení chrupavky, vymodelovaní ušnice a jej následnom prišití na správne miesto.

Možné vedľajšie účinky:

Dočasná pulzácia, bolestivosť, opuch, začervenanie, necitlivosť.

Možné komplikácie:

Infekcia chrupavky, nadmerné jazvenie, hematómy, ktoré musia byť drénované, Asymetria, neprirodzene vyzerajúce uši, opätovné odstávanie, ktoré si vyžaduje opakovanie zákroku.

Rekonvalescencia:

Pacient nosí bandáž na hlave 2-3 týždne, ktorá ho inak neobmedzuje v bežnom živote, po jej sňatí sa ešte u malých detí doporučuje zabrániť na noc zalomeniu ušnice šatkou počas niekoľkých týždňov, návrat k námahavej aktivite a kontaktným športom je možný za 1-2 mesiace.

Pred a po

  • PRED

  • PO ZÁKROKU

Máte záujem o Korekcia ušníc?
Napíšte nám!

Záujem o výkon - plastická chirurgia

  • Osobné údaje z tohto formulára bude spracúvať prevádzkovateľ: INTERKLINIK CHIR s. r. o., so sídlom Einsteinova 7, 851 01 Bratislava, Slovenská republika, IČO: 44 551 002, a to na účel poskytnutia informácií o službách a produktoch kliník v sieti InterKlinik. Predmetné osobné údaje bude prevádzkovateľ spracúvať na základe oprávneného záujmu a na predmetný účel môžu byť podľa potreby poskytnuté aj niektorým klinikám v sieti InterKlinik. Viac informácií k spracúvaniu a k ochrane osobných údajov, ako aj informácie ohľadom Vašich práv, nájdete na tomto linku.

CHCEM SA SPÝTAŤ

AK MÁTE OTÁZKU, NA KTORÚ STE NENAŠLI ODPOVEĎ, NAPÍŠTE NÁM:

Nastala chyba pri odosielaní

Prosím skontrolujte vaše údaje a skúste znova.