• Face Lifting – Kozmetická operácia tváre

  • HOSPITALIZÁCIAáno

  • ANESTÉZAcelková

  • ZOTAVENIE2 týždne

Zákroky vykonávajú

Interklinik
Bratislava
  • MUdr. Norbert Rácz

    MUDr. Norbert Rácz Plastický chirurg

  • MUDr. Juraj Payer, FEBOPRAS Plastický chirurg

Optimálny vzhľad pretrvá 5 – 10 rokov

Ideálom asi každého človeka je zachovať si na čo najdlhší čas telesnú i duševnú sviežosť. Žiaľ, niekedy aj psychicky silní jedinci veľmi ťažko nesú prvé známky starnutia a túžia tento proces na nejaký čas zastaviť. Pomoc im môže poskytnúť práve estetická chirurgia.

O výkone

Chirurgické omladenie – operácie tváre a krku – zadrží nárazy rokov, koriguje ochabnuté štruktúry a zabraňuje tiež vytváraniu ďalších jemných a stredných vrások. Pri operácii sa odstráni zbytok kože na krku a tvári a dôjde tak k čiastočnému vyhladeniu niektorých vrások.

Kedy sa rozhodnúť pre lifting ?

Väčšina pacientov podstupuje túto operáciu až po dovŕšení 40 rokov. Avšak vekové ohraničnie je veľmi individuálne a závisí od viacerých faktorov – dedičnosť, spôsob života, pracovné zaťaženie, stres. Horná hranica je stanovená celkovým zdravotným stavom.

Ako prebieha príprava a samotný zákrok ?

Ako pri väčšine zákrokov aj pri liftingu je dôležitá predooperačná konzultácia s lekárom – v našom centre je prvá konzultácia poskytovaná bezplatne. v prípade, že dôjde k samotnému zákroku, zhodnotí sa operovaná oblasť a lekár bude informovať pacienta o operačnom postupe.

 

Pri operačnom zákroku sa napne koža na spánkoch, zdvihnú sa poklesnuté časti tváre, odstráni sa nadbytok kože pod dolnou čeľusťou, zredukuje sa podbradok a vypne sa koža na krku. Podstatou operácie nie je len odstránenie a vypnutie prebytočnej kože, ale hlavne vypnutie svalovoväzivovej vrstvy tváre. Takto dosahujeme trvalejšie vypnutie štruktúr tváre a krku.

 

V hornej časti tváre dosahujeme najmä omladenie výzoru, v strednej časti tváre liftingom naplĺňame hlavne líca, korigujeme hlboké nosovo-lícne ryhy a čiastočne okraje dolných viečok. v dolnej časti tváre vypíname hlavne nadbytok kožného tkaniva v oblasti dolnej čeluste, niekedy výrazné ryhy medzi bradou a lícom a vonkajšie kútiky úst.

Výkon:

Zlepšuje ochabnutie a pokles kože tváre a uvolnenej kože krku odstránením nadbytočnej kože a tuku,spevnením svalstva a znovuvypatím kože.

Dĺžka:

Približne 4 hodiny.

Anestéza:

Obyčajne je použitá celková anestéza alebo si pacient môže vybrať sedáciu a lokálnu anestézu.

Hospitalizácia/Ambulantne:

Závisí od rozsahu výkonu a použitej anestézy.

Možné vedlajšie účinky:

Dočasné hematómy,opuch,necitlivosť kože,ako aj pocit napätia,citlivosti a suchej kože.U mužov je trvalá potreba sa holiť v oblasti okolo jaziev, kde sa premiestnila ovlasená koža.

Možné komplikácie:

Poranenie nervov,ktoré kontrolujú svaly tváre alebo citlivosť,ktoré sú obyčajne dočasné alebo u zriedkavých prípadov možu byť trvalé,infekcia,krvácanie,slabé hojenie,okrajová nekróza kože,nadmerné jazvenie,asymetria , zmena vlasovej línie a preriednutie vlasov okolo jaziev.

Rekonvalescencia:

Pacient sa môže vrátiť dopráce po 14 dňoch.Namáhavejšie aktivity môžu byť vykonávané po dvoch a viac týždňoch.Hematomy začnú miznúť po 7-10 dňoch. Opaľovane by malo byť obmedzené na niekoľko mesiacov po operácii.Používanie protektív,ktoré zabezpečujú ochranu proti UVA a UVB žiareniu je doporučované.

Výsledky:

Väčšina faceliftov si udrží optimálny vzhľad počas 5-10 rokov. Efekt operácie je niekoľkoročný, treba však upozorniť, že sama operácia nedokáže zastaviť čas a proces stranutia, ktorý samozrejme prebieha naďalej.

Máte záujem o Face Lifting?
Napíšte nám!

Záujem o výkon - plastická chirurgia

  • Osobné údaje z tohto formulára bude spracúvať prevádzkovateľ: INTERKLINIK CHIR s. r. o., so sídlom Einsteinova 7, 851 01 Bratislava, Slovenská republika, IČO: 44 551 002, a to na účel poskytnutia informácií o službách a produktoch kliník v sieti InterKlinik. Predmetné osobné údaje bude prevádzkovateľ spracúvať na základe oprávneného záujmu a na predmetný účel môžu byť podľa potreby poskytnuté aj niektorým klinikám v sieti InterKlinik. Viac informácií k spracúvaniu a k ochrane osobných údajov, ako aj informácie ohľadom Vašich práv, nájdete na tomto linku.

CHCEM SA SPÝTAŤ

AK MÁTE OTÁZKU, NA KTORÚ STE NENAŠLI ODPOVEĎ, NAPÍŠTE NÁM:

Nastala chyba pri odosielaní

Prosím skontrolujte vaše údaje a skúste znova.