• Endodoncia

Zákroky vykonávajú

Interklinik
Bratislava
  • MDDr. Michal Sabadoš stomatológ

  • MUDr. Michaela Romaníková stomatológ

Endodoncia – je časť stomatológie, ktorá sa zaoberá ošetrením dreňovej dutiny zubov a koreňových kanálikov. Jedná sa o jednu z najzaujímavejších častí stomatológie, ktorá je neskutočne náročná na techniku, ale aj na čas.

 

Pri každom endodontickom ošetrení používame Kofferdam (špeciálna izolačná blana, ktorá nám pomáha izolovať ošetrovaný zub od okolitého prostredia dutiny ústnej). Použitie Kofferdamu je napr. v U.S.A. pri endodontickom ošetrení povinné. Kofferdam má tú výhodu, že pacient nemusí mať počas zákroku v ústach odsávač slín, može si voľne prehĺtať a navyše eliminujeme ním možnosť vyliatia sa dezinfekčných roztokov zo zuba do dutiny ústnej, ako aj možnosť prehltnutia niektorého z nástrojov, ktoré sa pri endodoncii používajú.

 

Samozrejmosťou u nás je použitie apexlokátoru – elektrický prístroj, ktorý meria presnú dĺžku nami ošetrovaného koreňového kanálika. V našej praxi používame najmodernejšie prístroje, ktoré v sebe spájajú apexlokátor a rotačný prístroj na opracovanie koreňových kanálikov. Tento prístroj zaručuje, že inštrument, ktorým opracovávame samotný koreňový kanálik nikdy neprenikne cez koniec koreňového kanálika do okolitej kosti – čo je pri endoncii mimoriadne dôležité.

Máte záujem o Endodoncia?
Napíšte nám!

Záujem o výkon - dental

  • Osobné údaje z tohto formulára bude spracúvať prevádzkovateľ: INTERKLINIK DENTAL s.r.o., so sídlom Einsteinova 7, 851 01 Bratislava, Slovenská republika, IČO: 43 829 082, a to na účel poskytnutia informácií o službách a produktoch kliník v sieti InterKlinik. Predmetné osobné údaje bude prevádzkovateľ spracúvať na základe oprávneného záujmu a na predmetný účel môžu byť podľa potreby poskytnuté aj niektorým klinikám v sieti InterKlinik. Viac informácií k spracúvaniu a k ochrane osobných údajov, ako aj informácie ohľadom Vašich práv, nájdete na tomto linku.

CHCEM SA SPÝTAŤ

AK MÁTE OTÁZKU, NA KTORÚ STE NENAŠLI ODPOVEĎ, NAPÍŠTE NÁM:

Nastala chyba pri odosielaní

Prosím skontrolujte vaše údaje a skúste znova.