• Diagnostická kyretáž

Diagnostická kyretáž

Máte nepravidelné krvácanie, polyp krčka maternice, či iný gynekologický problém, pre ktorý Vám Váš gynekológ odporučil diagnostickú kyretáž či odstránenie polypu?

Zverte sa do rúk našim odborníkom.

Tieto výkony robíme v rámci jednodňovej operatívy, čo znamená, že prídete na dohodnutý čas a cca o 3 hod odchádzate domov.

Čo to je diagnostická kyretáž

Kyretáž – je asi najčastejším diagnostickým a liečebným zákrokom na krčku a v dutine maternice. Pri diagnostickej kyretáži získavame časť sliznice na histologické vyšetrenie, ktoré nám objasní príčinu napr. nevysvetliteľného krvácania. Ide o tzv. frakcionovanú kyretáž, kedy sa jedna vzorka sliznice odoberá z kanála krčka maternice, druhá z dutiny maternice. Ak je prítomný aj cervikálny polyp, tento sa odstráni pred samotnou kyretážou.

Predoperačná príprava:

Samotný výkon nevyžaduje špeciálnu prípravu. Operácia sa vykonáva v celkovej anestézii, pričom je potrebné absolvovať odbery krvi a predoperačné vyšetrenie. Pred operáciou je potrebné klásť dôraz na hygienu operovanej oblasti, odporúčame oholiť ochlpenie vonkajšieho genitálu. V deň operácie pacientka nesmie 6 hodín pred výkonom jesť ani piť.

Postup:

Výkon sa realizuje v krátkodobej celkovej anestéze v dĺžke trvania cca 15 minút. Po dezinfekcii rodidiel a pošvy sa prevedie dilatácia (rozšírenie) hrdla maternice. Maternicová sliznica je odstránená pomocou tenkého nástroja – kyretu a takto získaný materiál je odoslaný na histologické vyšetrenie. Ak je prítomný aj cervikálny polyp, tento sa odstráni pred samotnou kyretážou a taktiež pošle na histologické vyšetrenie. V prípade pozitívneho výsledku, je pacientke navrhnutý ďalší liečebný postup.

Pooperačný priebeh:

Po dôslednom pooperačnom pozorovaní, môže pacientka opustiť zdravotnícke zariadenie už po niekoľkých hodinách. Pred odchodom do domácej liečby je každá pacientka poučená o svojom zdravotnom stave a dohodne si termín ďalšej kontroly. Po výkone je dobré dodržiavať oddychový režim, vyvarovať sa dvíhaniu ťažkých bremien, vhodné je len sprchovanie nie kúpanie, vyvarovať sa správaniu, ktoré by viedlo k rozkrvácaniu, resp. zaneseniu infekcie (nepoužívať menštruačné tampóny, vaginálne výplachy, obmedziť pohlavný styk aspoň po dobu 3 – 4 týždňov).

O výsledku histologického vyšetrenie Vás budeme informovať cca do 10 dní.

Ak už potrebujete absolvovať tento gynekologický zákrok, tak prečo nie v príjemnom prostredí INTERKLINIK?

Postará sa o Vás náš tím lekárov a sestier.

Objednať sa môžete na 02/6823 0950

Máte záujem o Diagnostická kyretáž?
Napíšte nám!

Záujem o výkon - gynekologia

  • Osobné údaje z tohto formulára bude spracúvať prevádzkovateľ: INTERKLINIK GYN s.r.o., so sídlom Einsteinova 7, 851 01 Bratislava, Slovenská republika, IČO: 47 777 125, a to na účel poskytnutia informácií o službách a produktoch kliník v sieti InterKlinik. Predmetné osobné údaje bude prevádzkovateľ spracúvať na základe oprávneného záujmu a na predmetný účel môžu byť podľa potreby poskytnuté aj niektorým klinikám v sieti InterKlinik. Viac informácií k spracúvaniu a k ochrane osobných údajov, ako aj informácie ohľadom Vašich práv, nájdete na tomto linku.

CHCEM SA SPÝTAŤ

AK MÁTE OTÁZKU, NA KTORÚ STE NENAŠLI ODPOVEĎ, NAPÍŠTE NÁM:

Nastala chyba pri odosielaní

Prosím skontrolujte vaše údaje a skúste znova.