• Botox

Chorobne zvýšené potenie – hyperhidróza – je lekársky termín pre nadmerné potenie, pre chorobu, ktorá začína už v mladosti a bez liečby sprevádza postihnutého celým životom.

Botulotoxín (BOTOX) je neurotoxín, ktorý sa viaže k nervovým zakončeniam potných žliaz. Blokuje produkciu acetylcholínu, ktorý sprostredkuje produkciu potu.

 

Princípom účinku botulotoxínu (BOTOX) je zabránenie prevodu vzruchov z určitého typu nervového vlákna do svalu alebo potnej žľazy. Injekcie botulotoxínu vedú k výraznému zníženiu fokálnej hyperhidrózy. Botulotoxinový preparát sa aplikuje tenkou ihlou vo veľmi malých dávkach do kože postihnutej oblasti. Zákrok sa robí ambulatne, je časovo aj fyzicky nenáročný a nebolestivý. Výsledkom je výrazné obmedzenie až zastavenie tvorby potu.

 

Účinok botulotoxínu sa prejaví po 2-4 dňoch po aplikácii a trvá pomerne dlhú dobu (4-12 mesiacov). Nejde však o trvalé vyliečenie, ale o výraznú redukciu potenia .

 

Miesta aplikácie:

  • Podpazušie
  • Dlane
  • Chodidlá
  • Čelo
  • Zátylok
Máte záujem o Botox?
Napíšte nám!

Záujem o výkon - derma

  • Osobné údaje z tohto formulára bude spracúvať prevádzkovateľ: INTERKLINIK DERMA s.r.o., so sídlom Einsteinova 7, 851 01 Bratislava, Slovenská republika, IČO: 44 086 903, a to na účel poskytnutia informácií o službách a produktoch kliník v sieti InterKlinik. Predmetné osobné údaje bude prevádzkovateľ spracúvať na základe oprávneného záujmu a na predmetný účel môžu byť podľa potreby poskytnuté aj niektorým klinikám v sieti InterKlinik. Viac informácií k spracúvaniu a k ochrane osobných údajov, ako aj informácie ohľadom Vašich práv, nájdete na tomto linku.

CHCEM SA SPÝTAŤ

AK MÁTE OTÁZKU, NA KTORÚ STE NENAŠLI ODPOVEĎ, NAPÍŠTE NÁM:

Nastala chyba pri odosielaní

Prosím skontrolujte vaše údaje a skúste znova.