• Korekcia viečok - Blefaroplastika

  Korekcia viečok - Blefaroplastika


Nevyžaduje hospitalizáciu

Výkon:

Korekcia viečok ovplyvňuje previs tkanív horných viečok a opuchnuté vačky a ochabnuté tkanivá pod očami odstránením nadbytku tuku, kože a svalu. Veľmi často býva padanie viečok u starších pacientov kombinované s poklesom obočia, kde si skorigovanie takéhoto stavu si vyžaduje kombináciu operačných výkonov.

Dĺžka:

Približne 2 hodiny.

Komu je blepharoplastika určená ?

Estetickú operáciu očných viečok podstupujú najčastejšie ženy, ktoré s pribúdajúcim vekom môžu prvé viditeľné prejavy starnutia zbadať na tvári a to konkrétne v najcitlivejšej a esteticky veľmi významnej partii okolo očí. Práve očné viečka sú funkčne aj mimicky počas života veľmi exponované a preto sa korekčné zásahy často týkajú práve ich.

Kedy sa rozhodnúť pre plastickú operáciu viečok ?

Vekový limit je individuálny, ale vzhľadom na elasticitu kože viečok sa táto operácia vykonáva vo veku do 30 rokov veľmi zriedka.

Ako vplýva starnutie na očné viečka ?

Oko je v lebke uložené vo vankúšoch tukových zŕn, ktoré majú jemné púzdra. Tieto púzdra strácajú časom svoju pevnosť a tukové váčky sa začnú pretláčať do podkožia očného viečka. Dôsledkom sú estetické nedostatky – váčky. U horných viečok, kde je rozsah pohybu kože väčší, vznikajú starnutím veľké kožné nadbytky. Tieto zmeny môžu byť samozrejme ovplyvnené aj inými faktormi ako je dedičnosť, typ kože, životospráva, alergie, choroby a podobne. Nejde len o chybu estetického charakteru, ale aj funkčného, ktorý vyvoláva pocit únavy, bolestivosť očí, slzenie, zhoršovanie videnia či bolesť hlavy.

Ako prebieha operácia ?

K samotnému zákroku dochádza po podrobnej konzultácii s lekárom.

Možné zákroky pri blepharoplastike (je možná aj ich kombinácia):

 • korekcia horných viečok

 • korekcia dolných viečok

 • odstránenie tukových váčkov

Vrásky, nadbytok kože či tukové vačky sa operujú v záhybe na horných a tesne pod okrajom dolných viečok. Celý zákrok sa vykonáva v lokálnej anestézii.

Možné vedľajšie účinky:

Dočasný diskomfort, pocit napätia v oblasti viečok, opuch, hematómy. Nadmerné slzenie alebo citlivosť na svetlo možno očakávať v prvých týždňoch po zákroku. Dočasná suchosť, pálenie alebo svrbenie očí sa môže tiež objaviť, ale tieto vedľajšie účinky sú zriedkavé.

Komplikácie:

Dočasne rozmazané alebo dvojité videnie, infekcia, krvácanie, opuch v kútikoch oka, suché oči, formovanie mílií, ľahká asymetria v hojení alebo jazvení, obtiažne kompletné zatváranie očí /ktoré je zriedkavo trvalé/ a znížená pozícia dolného viečka, ktorá si môže vyžadovať ďalší zákrok. Trvalá strata zraku je rizikom, ale je extrémne vzácna.

Rekonvalescencia:

Pacient môže začať čítať po 2-3 dňoch a môže očakávať návrat do práce približne po 5-10 dňoch. Používanie kontaktných šošoviekje možné po 2 týždňoch /po zhodnotení stavu lekárom/. Namáhavé aktivity sú možné po 3 týždňoch. Hematómy a opuch by mal ustúpiť po niekoľkých týždňoch.

Pred a po

 • Korekcia viečok - Blefaroplastika - Pred

  PRED

 • Korekcia viečok - Blefaroplastika - Po zákroku

  PO ZÁKROKU

 • hospitalizÁcia

  HOSPITALIZÁCIA nie

 • anestÉza

  ANESTÉZA individuálne

 • zotavenie

  ZOTAVENIE 5-10 dní

Zákroky vykonávajú

 • MUDr. Jozef Hedera

  MUDr. Jozef Hedera plastický chirurg

 • MUDr. Norbert Rácz

  MUDr. Norbert Rácz plastický chirurg

Blog

Káva naša každodenná. Prospieva, či škodí?

Hoci sa hovorí, že alkohol je metlou ľudstva, neexistuje snáď nápoj, o ktorom by sa diskutovalo viac, ako o ...

Káva naša každodenná. Prospieva, či škodí?

Sexi nôžky na leto? Pošlite kŕčové žily do teplých krajín!

Aj vy patríte medzi tie menej šťastné, ktoré svoje nohy skrývajú, pretože ich „zdobia“ nepekné modré žilky? Nemusíte ...

Sexi nôžky na leto? Pošlite kŕčové žily do teplých krajín!

CHCEM SA SPÝTAŤ

close

AK MÁTE OTÁZKU, NA KTORÚ STE NENAŠLI ODPOVEĎ, NAPÍŠTE NÁM::

close
close