• Korekcia viečok - Blefaroplastika

  Korekcia viečok - Blefaroplastika


Nevyžaduje hospitalizáciu

Výkon:

Korekcia viečok ovplyvňuje previs tkanív horných viečok a opuchnuté vačky a ochabnuté tkanivá pod očami odstránením nadbytku tuku, kože a svalu. Veľmi často býva padanie viečok u starších pacientov kombinované s poklesom obočia, kde si skorigovanie takéhoto stavu si vyžaduje kombináciu operačných výkonov.

Dĺžka:

Približne 2 hodiny.

Komu je blepharoplastika určená ?

Estetickú operáciu očných viečok podstupujú najčastejšie ženy, ktoré s pribúdajúcim vekom môžu prvé viditeľné prejavy starnutia zbadať na tvári a to konkrétne v najcitlivejšej a esteticky veľmi významnej partii okolo očí. Práve očné viečka sú funkčne aj mimicky počas života veľmi exponované a preto sa korekčné zásahy často týkajú práve ich.

Kedy sa rozhodnúť pre plastickú operáciu viečok ?

Vekový limit je individuálny, ale vzhľadom na elasticitu kože viečok sa táto operácia vykonáva vo veku do 30 rokov veľmi zriedka.

Ako vplýva starnutie na očné viečka ?

Oko je v lebke uložené vo vankúšoch tukových zŕn, ktoré majú jemné púzdra. Tieto púzdra strácajú časom svoju pevnosť a tukové váčky sa začnú pretláčať do podkožia očného viečka. Dôsledkom sú estetické nedostatky – váčky. U horných viečok, kde je rozsah pohybu kože väčší, vznikajú starnutím veľké kožné nadbytky. Tieto zmeny môžu byť samozrejme ovplyvnené aj inými faktormi ako je dedičnosť, typ kože, životospráva, alergie, choroby a podobne. Nejde len o chybu estetického charakteru, ale aj funkčného, ktorý vyvoláva pocit únavy, bolestivosť očí, slzenie, zhoršovanie videnia či bolesť hlavy.

Ako prebieha operácia ?

K samotnému zákroku dochádza po podrobnej konzultácii s lekárom.

Možné zákroky pri blepharoplastike (je možná aj ich kombinácia):

 • korekcia horných viečok

 • korekcia dolných viečok

 • odstránenie tukových váčkov

Vrásky, nadbytok kože či tukové vačky sa operujú v záhybe na horných a tesne pod okrajom dolných viečok. Celý zákrok sa vykonáva v lokálnej anestézii.

Možné vedľajšie účinky:

Dočasný diskomfort, pocit napätia v oblasti viečok, opuch, hematómy. Nadmerné slzenie alebo citlivosť na svetlo možno očakávať v prvých týždňoch po zákroku. Dočasná suchosť, pálenie alebo svrbenie očí sa môže tiež objaviť, ale tieto vedľajšie účinky sú zriedkavé.

Komplikácie:

Dočasne rozmazané alebo dvojité videnie, infekcia, krvácanie, opuch v kútikoch oka, suché oči, formovanie mílií, ľahká asymetria v hojení alebo jazvení, obtiažne kompletné zatváranie očí /ktoré je zriedkavo trvalé/ a znížená pozícia dolného viečka, ktorá si môže vyžadovať ďalší zákrok. Trvalá strata zraku je rizikom, ale je extrémne vzácna.

Rekonvalescencia:

Pacient môže začať čítať po 2-3 dňoch a môže očakávať návrat do práce približne po 5-10 dňoch. Používanie kontaktných šošoviekje možné po 2 týždňoch /po zhodnotení stavu lekárom/. Namáhavé aktivity sú možné po 3 týždňoch. Hematómy a opuch by mal ustúpiť po niekoľkých týždňoch.

Pred a po

 • Korekcia viečok - Blefaroplastika - Pred

  PRED

 • Korekcia viečok - Blefaroplastika - Po zákroku

  PO ZÁKROKU

 • hospitalizÁcia

  HOSPITALIZÁCIA nie

 • anestÉza

  ANESTÉZA individuálne

 • zotavenie

  ZOTAVENIE 5-10 dní

Zákroky vykonávajú

 • MUDr. Jozef Hedera

  MUDr. Jozef Hedera plastický chirurg

 • MUDr. Norbert Rácz

  MUDr. Norbert Rácz plastický chirurg

Blog

Najčastejšie kladené otázky pred augmentáciou – odpovedá MUDr. J

Ak aj vy patríte k ženám, ktorým príroda „tam hore“ až tak veľa nenadelila a premýšľate nad plastickou operáciou, ...

Najčastejšie kladené otázky pred augmentáciou – odpovedá MUDr. J

Koniec lekárskemu maratónu – v Interklinik už aj predoperačné vy

Či už sa pohrávate s myšlienkou zväčšenia pŕs, plastiky nosa, operácie kŕčových žíl alebo iného zákroku, keď sa k tomu ...

Koniec lekárskemu maratónu – v Interklinik už aj predoperačné vy

CHCEM SA SPÝTAŤ

close

AK MÁTE OTÁZKU, NA KTORÚ STE NENAŠLI ODPOVEĎ, NAPÍŠTE NÁM::

close
close